فوریت های پزشکی

برای پیوستن به کانال تلگرام ما کلیک کنید +

آکادمی مجازی آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

این صفحه برای آموزش مجازی کمک های اولیه و فوریت های پزشکی جهت عموم و بالا بردن سطح فرهنگ در حوضه امدادرسانی به همنوعان اختصاص داده شده است.

آکادمی آموزش کمک های اولیه و فوریت های پزشکی

این صفحه در دست طراحی میباشد

پیشرفت طراحی گرافیک صفحه آکادمی 100%
پیشرفت جمع آوری مطالب 10%
پیشرفت آموزش های عمومی 30%
پیشرفت آموزش های تخصصی 5%

آموزش های عمومی

چه موقع به اورژانس تماس بگیریم   شناسایی و ارزیابی مصدوم   کنترل خونریزی   رفع انسداد راه هوایی   احیای قلبی ریوی پایه

آموزش های تخصصی

ارزیابی بیماران ترومایی   حفظ راه هوایی پیشرفته   احیای قلبی ریوی پیشرفته   مشکلات داخلی شایع   مراقبت در سوختگی

تماس با اورژانس

EMS یا سرویس مراقبت پزشکی اورژانس در کشور ما بصورت ۲۴ ساعته با کادر درمان خود آماده خدمت رسانی به مردم عزیز هستند. اما نکته قابل توجه فرهنگ سازی و آگاهی در رابطه با این سرویس در جهت ارائه بهترین خدمات به مردم و بالا بردن کیفیت مراقبت های پیش بیمارستانی است پس عموم باید بدانند در چه مواقعی با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند،

.

شروع یادگیری

 

شناسایی و ارزیابی مصدوم

برای امداد رسانی و کمک های اولیه پزشکی مطلوب برای مصدومی که در شرایط بحرانی قرار دارد نکاتی باید مد نظرمان باشد، باید ابتدا مصدوم را شناسایی و سپس یک ارزیابی کلی انجام دهیم تا سریع ترین و با کیفیت ترین امداد رسانی و کمک را به مصدوم ارائه دهیم.

.

شروع یادگیری

 

کنترل خونریزی و شوک

خونریزی به از دست رفتن خون مصدوم می باشد که می تواند قابل رویت باشد و هم می تواند بصورت خونریزی داخلی باشد پس ما به عنوان اولین شخصی که بالای سر مصدوم می رسیم باید روش های کنترل خونریزی و راه های جلوگیری از شوک را آموزش دیده باشیم.

.

شروع یادگیری

 

رفع انسداد راه هوایی

راه هوایی یکی از مهمترین آموزش هایی است که باید در آکادمی به خوبی یاد بگیرید، انسداد راه هوایی اهمیت بسیار بالایی دارد و از حیاتی ترین کمک هایی است که می توانید بر بالین بیمار انجام دهید، باز کردن راه هوایی و رفع انسداد باید با مهارت انجام گیرد.

.

شروع یادگیری

 

احیای قلب ریوی پایه

در دنیای امروزه شاید به گوشتان خورده باشد که شخصی بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت، زمانی که فعالیت پمپاژ خون توسط قلب به بدن متوقف شود و خونرسانی به مغز و دیگر اعضای بدن نرسد، سلول های بدن نیز میمیرند، متاسفانه اکثر مردم کشور ما با مواجهه با این نوع مصدومان نمیدانند باید چگونه به بیمار کمک کنند. در این قسمت از آکادمی به شما آموزش خواهیم داد که تا قبل از رسیدن پرسنل اورژانس چه اعمالی جهت احیای بیمار انجام دهید.

.

شروع یادگیری

 

ارزیابی بیماران ترومایی

جهت ارائه خدمات به بیماران ترومایی در شرایط پیش بیمارستانی و حفظ ایمنی امدادگر باید نکاتی را رعایت کنیم تا بیمار با کمترین صدمه به بیمارستان منتقل شود، مطالبی که در آکادمی به شما آموزش خواهیم داد طبق آخرین تغییرات مراقبت های بیماران ترومایی در شرایط پیش بیمارستانی (PHTLS) می باشد، آموزش ها تخصصی و جهت پرسنل فوریت های پزشکی و کادر درمان می باشد.

.

شروع یادگیری

حفظ راه هوایی پیشرفته

بیمارانی که قادر به تنفس نیستند و یا بیماران ترومایی با کاهش سطح هوشیاری که قادر به تهویه با آمبو بگ نباشد جهت تهویه باید از راه هوایی پیشرفته استفاده کرد تا بتوانیم اکسیژن را به ریه ها و در نتیجه به گردش خون تحویل دهیم، در این قسمت با انواع راه هوایی پیشرفته آشنا خواهید شد و روش انجام آنرا هم آموزش خواهید دید.

.

شروع یادگیری

احیای قلبی ریوی پیشرفته

بیمارانی که دچار ایست قلبی شده اند پس از رسیدن پرسنل پیش بیمارستانی بر بالین آنها و شروع احیای قلبی ریوی پایه باید احیای پیشرفته شروع شود که شامل شوک الکتریکی، لوله گذاری راه هوایی و تجویز دارو در حین احیاء می باشد.

.

شروع یادگیری

مشکلات داخلی شایع

در این قسمت انواع شایع بیماری های داخلی به همراه علائم، نشانه ها و راه های تشخیص آنها را به شما آموزش داده خواهد شد.

.

شروع یادگیری

مراقبت در سوختگی ها

در بیماران سوختگی باید به نکات زیادی توجه کرد به خصوص در بیمارانی که دچار سوختگی راه هوایی شده اند، در این قسمت انواع سوختگی، مراقبت از سوختگی ها و روش تشخیص درجات و عمق سوختگی را به شما آموزش خواهیم داد.

.

شروع یادگیری

Copyright © All Rights Reserved - Foreyat.ir (2017)

Powered by keepvid themefull earn money