سرطان معده

سرطان معده و مری با افزایش وزن در تمام طول عمر میتواند افزایش یابد

پزشکی و سلامت
سرطان معده
سرطان معده

سرطان معده و مری با افزایش وزن در تمام طول عمر میتواند افزایش یابد

[box type=”note” radius=”5″]سرطان معده و مری: پس از کشف این حقیقت که افزایش تدریجی وزن پس از سن ۲۰ سالگی و تا مرز چاقی ممکن است خطر پیشرفت سرطان معده و مری را ۳ برابر کند. اکنون محققان دریافتند بین افزایش وزن در تمام طول عمر و افزایش خطر سرطان معده و مری ارتباط وجود دارد.[/box]

افزایش وزن و چاقی یک مسئله بهداشتی مهم در ایالات متحده است. بیش از دو سوم بالغین و یک سوم کودکان و نوجوانان اضافه وزن دارند یا چاق هستند.

این مسئله خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی و تعدادی از سرطان ها را افزایش می دهد.

تعدادی از مطالعات افزایش وزن و افزایش خطر ابتلا به سرطان معده و مری را نشان دادند، همچنین دکتر پاتریک و همکارانش بیان کردند که چگونه افزایش وزن بر افزایش خطر ابتلا به سرطان اثر میگذارد.

همچنین محققان متذکر می شوند به دلیل اینکه میزان اضافه وزن و چاقی رو به افزایش است درک ارتباط بین چاقی و سرطان حائز اهمیت می باشد.

به وسیله درک مکانیسم اثرات اضافه وزن و چاقی روی سرطان معده و مری و مداخله در آن ممکن است بتوان با موفقیت میزان بروز این سرطان ها را کاهش داد.

نتایج بیش از ۳ سال تحقیق در ارتباط با افزایش وزن در تمام طول عمر و افزایش خطر سرطان موارد زیر را نشان می دهند.

در تحقیق ارتباط بین افزایش وزن در تمام طول عمر و افزایش خطر سرطان مری و معده، این گروه اطلاعات بدست آمده از ۴۰۹,۷۹۶ نفر در گروه سنی ۵۰ تا ۷۱ سال را در دو بخش تحلیل کردند.

  • بخش اول: رژیم غذایی
  • بخش دوم: اطلاعات مربوط به سلامت (غربالگری برای سرطان های ریه، پروستات، کلورکتال و تخمدان)

در این مطالعه همچنین ۶۳۳ بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته مری و ۴۱۵ بیمار مبتلا به سرطان پیشرفته معده نیز پیگیری شدند.

محققان با مقایسه گروه ها دریافتند افرادی که اضافه وزن در تمام طول عمر را گزارش کردند ۶۰ تا ۸۰ درصد خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان معده و مری داشتند.

علاوه بر این گروه دریافت افرادی که ۱۵ تا ۲۰ کیلوگرم اضافه وزن دارند و چاق هستند و حدوداً پنجاه سال سن دارند ۳ برابر بیشتر به سرطان مری و معده مبتلا می شوند.

دکتر پاتریک افزود این مطالعه تاکید می کند که افزایش وزن در تمام طول عمر خطر ابتلا به سرطان مری و معده را افزایش می دهد و بیماران نیز بقای خیلی کمی دارند.

این مطالعه به اهمیت وزن متناسب در تمام طول عمر تاکید می کند، محققان تعدادی از مکانیسم هایی را که بوسیله افزایش وزن خطر ابتلا به سرطان مری و معده را افزایش می دهد پیش بینی کرده است از جمله این مکانیسم ها افزایش وزن ممکن است طول زمان رفلکس و سوزش معده را افزایش دهد، همچنین ممکن است سطح هورمون های جنسی مانند استروژن و تستسترون را تغییر دهد که این امر باعث افزایش سطح انسولین و ایجاد التهاب می شود، تمام این فاکتورها خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

این مطالعه نشان داد که تناسب وزن در تمام طول عمر مهم است و می تواند خطر ابتلا به سرطان های پیشرفته را کاهش دهد.

راهکارهای ساده برای حفظ تناسب وزن و جلوگیری از سرطان معده و مری

  • استفاده کردن از پله
  • مصرف پروتئین
  • کاهش استفاده از نوشیدنی های شیرین

⇐ خطر ابتلا به سرطان معده و مری را می توانیم با رژیم غذایی مناسب ، ورزش منظم و حفظ تناسب اندام کمتر کنیم.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 امتیاز, میانگین: 4٫33 از 5)
Loading...

منبع خبر: Medical News Today
ترجمه: فوریت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *