خطر حمله های قلبی

خطر حمله های قلبی با مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs)

پزشکی و سلامت
خطر حمله های قلبی
خطر حمله های قلبی

خطر حمله های قلبی با مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs)

[box type=”note” radius=”5″]خطر حمله های قلبی با مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) افزایش پیدا می کند. در این مقاله به این ارتباط پی خواهیم برد. مصرف ایبوبروفن و سایر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) ممکن است سرماخوردگی یا علائم آنفولانزا را تسکین دهد و بی ضرر به نظر برسد.[/box]

اما تحقیقات جدید چیز دیگری می گویند: داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) می تواند خطر حمله های قلبی را افزایش دهد.
دکتر چنگ چانگ فنگ (Cheng Chung Fang) از بیمارستان ملی دانشگاه تایوان و همکارانش اخیراً در مجله بیماری های عفونی یافته هایشان را گزارش دادند.

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs) با کم کردن التهاب درد را تسکین می دهند.
ایبوبروفن و آسپیرین دو نمونه رایج از این نوع داروها می باشد و بیشر افراد جهت کاهش علائم یک سرماخوردگی، آنفولانزا، سایر عفونت های حاد تنفسی (ARI)، تب و سردرد مورد استفاده قرار میدهند.

مطالعات اخیر دکتر فنگ و همکارانش بر ارتباط بین استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs)، عفونت های حاد تنفسی (ARI) و افزایش خطر حمله قلبی اشاره دارد.

این تیم بیان می کند که هیچ مطالعه ای ارتباط استفاده NSAIDs در طی عفونت های حاد تنفسی با خطر حمله قلبی را مورد بررسی قرار نداده است.

استفاده NSAIDs در طی عفونت های حاد تنفسی ۷٫۲ برابر خطر حمله قلبی را افزایش می دهد

برای بررسی، این محققان از اطلاعات ۹۷۹۳ بیمار که در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱ به دلیل حمله قلبی بستری شده بودند استفاده کردند.
محققان این اطلاعات را از داده های برنامه بیمه بهداشتی ملی تایوان بدست آوردند.

محققان خطر حمله قلبی را در چهار سناریو متفاوت از میان بیماران مورد بررسی قرار داند:

  • در حین یک عفونت حاد تنفسی (ARI)
  • در حین استفاده از NSAIDs
  • مصرف NSAIDs در طی عفونت حاد تنفسی
  • بدون مواجه با NSAIDs یا یک عفونت حاد تنفسی

طبق مطالعات استفاده NSAIDs در مقایسه با نبود عفونت حاد تنفسی و عدم استفاده از NSAIDs تنها با ۱٫۳ برابر افزایش خطر حمله قلبی ارتباط داشت.
در صورتیکه عفونت حاد تنفسی (ARI) به تنهایی ۲٫۷ برابر خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.
زمانیکه بیماران در طول یک عفونت حاد تنفسی، NSAIDs مصرف کنند ۳٫۴ بار خطر حمله قلبی افزایش پیدا می کند.
زمانیکه NSAIDs در طول یک عفونت حاد تنفسی (ARI) در بیمارستان بصورت وریدی دریافت می شود خطر حمله قلبی ۷٫۲ برابر بیشتر می شود.

این مطالعات بصورت مشاهده ای می باشد و هیچ آزمایشی تا کنون نشان نداده است که NSAIDs در عفونت حاد تنفسی بصورت مستقیم خطر حمه های قلبی را افزایش می دهد.

با این حال محققان به دکتر ها و بیماران توصیه می کنند که جهت استفاده NSAIDs برای کاهش علائم عفونت های حاد تنفسی جانب احتیاط را در نظر بگیرند.

دکتر فنگ می گوید: ” پزشکان باید آگاه باشند که مصرف NSAIDs طی یک عفونت حاد تنفسی (ARI) ممکن است خطر حمله قلبی را افزایش دهند “
دکتر فنگ همچنان اضافه کرد که داروهایی که در دسته NSAIDs نیستند نظیر استامینوفن می تواند یک جایگزین ایمن تر برای عفونت حاد تنفسی باشد.

خطر حمله های قلبی نیز می تواند با ریسک فاکتورهای دیگری نیز افزایش پیدا کند که در پست های آتی به این فاکتورها خواهیم پرداخت.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (3 امتیاز, میانگین: 4٫67 از 5)
Loading...

منبع خبر: Medical News Today
ترجمه: فوریت

1 پاسخ در “خطر حمله های قلبی با مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAIDs)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *